Наково-практичне видання
Незалежний АУДИТОР

Науково-практичне видання «Незалежний АУДИТОР»
Включено до Переліку наукових фахових видань України з економічних наук згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України №654 від 31.05.2013 р.
Журнал щоквартальний. Черговий номер виходить протягом наступного кварталу

Видання включене до бази даних

Tadeusz Wawak

Освіта. Професор, доктор економічних наук Tadeusz Wawak народився в 1946 році в Bielsku-Białej (Польща). В 1970 році закінчив навчання в Економічному університеті в Кракові і захистив магістерську роботу на тему "Процес господарської інтеграції як розвиток в країнах Європейського економічного співтовариства", яка мала вплив на коло подальших наукових інтересів. У цьому ж університеті в 1978 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Економічна інтеграція в Африці Західній, Середній та Східній".

Науково-педагогічний стаж розпочав в 1970 році на посаді асистента в Економічному інституті Ягелонського Університету в Кракові. Після захисту кандидатської дисертації змінив свої наукові зацікавлення і розпочав наукові дослідження в галузі економіки якості, які завершилися написанням докторської дисертації на тему "Макроекономічні проблеми якості промислової продукції в Польщі". Докторську дисертацію захистив у 1990 році в Економічній академії в Кракові. Від 2001 року є професором Ягелонського університету в Кракові (Польща).

Наукові зацікавлення. Після захисту докторської дисертації розпочав дослідження з економічних проблем приватної і комунальної власності. Як результат тих досліджень, було опубліковано під редакцією професора Tadeusza Wawaka три монографії: "Власність", "Власність приватна" і "Власність комунальна". Через три роки повернувся до проблематики якості. У своїх дослідженнях і публікаціях відштовхується від економіки якості, економіки управління якістю та управління загалом. Початково займається управлінням якістю в промисловості, а потім розширює свої зацікавлення на управління якістю в державній адміністрації і закладах охорони здоров’я. В 2000 році свої дослідження розширив на управління якістю у вищій освіті. Від 2005 року займається перш за все дослідженнями проблем реструктуризації управління у вищих навчальних закладах, відповідністю управління у вищій освіті Болонському процесу та вимогам Європейського союзу, а також якістю управління у вищих навчальних закладах. Свої дослідження стосовно управління у вищих навчальних закладах підсумовує великою монографією "Якість управління у вищій освіті", виданою в 2012 році видавництвом Ягелонського університету. Це перша праця у своєму роді, що поєднує в собі характеристики, причини і наслідки низької якості управління у вищих навчальних закладах в Польщі.

Наукові дослідження з економіки розпочинає в 1968 році з дослідження впливу процесу економічної інтеграції на економічний розвиток країн Європейського економічного співтовариства. Далі досліджує проблеми інтеграції країн слабо розвинутих, щоб тепер займатися інтеграцією вищої освіти і науки в рамках Європейського простору вищої освіти і Європейського економічного простору. Ці дослідження супроводжуються увагою до якості управління, яка є вирішальною для якості промислової продукції, управлінських послуг державної адміністрації, послуг охорони здоров’я і вищої освіти.

Чотири пов’язані між собою категорії економічних наук – терміни, що характеризують понад сорокарічні наукові зацікавлення Tadeusza Wawaka – це економіка, інтеграція, якість і управління разом взяті. На даний момент завершує дослідження вищої освіти в Польщі та інших країнах (Україна, Росія, США, Німеччина, Алжир), концентруючи свою увагу на тих чотирьох категоріях, які формулюють досліджувану проблему: "Якість управління в інтеграційній вищій освіті в умовах економічної кризи". Цій проблемі присвятив понад 60 публікацій, в том числі три монографії авторських колективів під власною редакцією ("Комунікація і якість в управлінні", "Проблеми управління кістю у вищій освіті", "Current problems of university management") та вже згадувану монографію "Якість управління у вищій освіті".

Професор Tadeusz Wawak від 1989 року співпрацює з науковцями з України, зокрема з економічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, з Українського державного університету економіки і фінансів, а також Українського державного університету фінансів і міжнародної торгівлі в Києві. Далі свою співпрацю розширив на інші університети. Серед них в Білій Церкві, Сімферополю, Тернополі й Івано-Франківську. Брав участь та доповідав на 11 міжнародних наукових конференціях  на Україні, а також опублікував 14 статей в журналах і публікаціях авторських колективів на Україні. Одночасно в 12 міжнародних наукових конференціях, організованих професором в Польщі, взяли участь декілька десятків професорів і доцентів з України.

Наукові публікації. Підсумовуючи кількісно науковий доробок професора, слід підкреслити, що він є автором понад 240 публікацій, в тому числі чотирьох монографій, під його редакцією вийшли 22 праці авторських колективів. Був організатором 31 наукової конференції, брав активну участь в різних конференціях, виступивши на 180 конференціях, симпозіумах і наукових семінарах. Одночасно був керівником 10 кандидатських дисертацій, а також понад 100 магістерських робіт. Був рецензентом декількох докторських дисертацій, понад десяти кандидатських дисертацій, а також рецензентом декількох десятків книжок і монографій.

Суспільна діяльність, нагороди. Професор одночасно поєднує в єдине ціле наукову діяльність, викладання в поєднанні з практикою, які разом свідчать про напрям його активності. Також виконував ряд суспільних функцій: президент Федерації Споживачів, віце-президент клубу Польський форум ISO 9000, віце-президент Польського товариства якості управління. На даний час є членом Комітету якості і нормалізації Національної торгової палати, член Колегії суддів нагороди цієї палати. Професор за свою активну діяльність наукову, дидактичну і суспільну нагороджений Кавалерським Хрестом Ордену Відродження Польщі, Золотим і Срібним хрестом "За заслуги", медаллю Народної освіти. В 200 році став лауреатом 3-го видання Конкурсу польської індивідуальної нагороди якості в категорії Наука.

Актуальна посада. Tadeusz Wawak в 1992-1994 роках керує першою кафедрою Економіки на відділі Права і Адміністрації Ягелонського університету, а далі від 1994 року до 2014 є керівником Закладу прикладної економіки, який в 2014 році перейменовано на Кафедру прикладної економіки і якості управління. Кафедра функціонує під керівництвом професора Тадеуша Вавака в межах Інституту економіки і управління на Відділі управління і суспільної комунікації Ягелонського університету в Кракові. Сучасна назва кафедри поєднує в собі науковий доробок і предмети, що викладаються професором, а також наукові й дидактичні зацікавлення кафедри з області економіки й управління.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

WWW: http://tadeusz.wawak.pl/, http://www.zes.econ.uj.edu.pl/tadeusz-wawak

вгору