Наково-практичне видання
Незалежний АУДИТОР

Науково-практичне видання «Незалежний АУДИТОР»
Включено до Переліку наукових фахових видань України з економічних наук згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України №654 від 31.05.2013 р.
Журнал щоквартальний. Черговий номер виходить протягом наступного кварталу

Видання включене до бази даних

 

ПРОФЕСІЙНІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Професійна громадська організація є одним із видів об'єднання громадян.

Об'єднання громадян або кілька таких об’єднань за професійним спрямуванням – це консолідований громадський рух, який складається з окремих, взаємно не підпорядкованих, але взаємодіючих громадських організацій. Вони спрямовують зусилля та енергію громадян однієї професії на творчу діяльність і тим самим знижують соціальну напругу в суспільстві, що, безумовно, має позитивний ефект.

У демократичному суспільстві позитивний ефект досягається лише тоді, коли, по-перше, існує «критична маса» недержавних неприбуткових організацій, здатних впливати на хід професійних та суспільних процесів, і, по-друге, коли переважна більшість громадських організацій не є антагоністами у досягненні своєї мети.

Дуже часто професійні громадські організації називають «аналітичними центрами» або «мозковими центрами», які створюють основу демократичного громадянського суспільства і є вирішальним стабілізуючим фактором, гарантом демократичного шляху розвитку.

Слід зазначити, що для проведення досліджень професійні громадські організації залучають широке коло висококваліфікованих експертів, а тому їх «інтелектуальний продукт» вирізняється високим науково-практичним рівнем. Все більш широкого застосування набирає некомерційне партнерство між професійними громадськими організаціями, бізнесом, вищими навчальними закладами та державними службовцями всіх рівнів, і це є значним кроком демократичного громадського руху у втіленні провідних професійних інтересів суспільства в державні регламенти!

Сподіваємося, що у діяльності професійних українських громадських організацій, безпосередньо пов’язаних з бухгалтерським обліком та аудитом, відбуватимуться консолідуючі процеси для розвитку бухгалтерського обліку, аудиту, судово-економічної експертизи в Україні та, відповідно, державного їх регулювання, що вони таки наберуть «критичну масу» і будуть здатні реально впливати на хід професійних та суспільних процесів.

Професійні громадські організації України мають відігравати важливу роль у процесі формування цілісної і гармонійної системи цінностей – особистості, колективу, суспільства. Особливе місце відводиться об’єднанню професіоналів, об’єднанню їх інтелектуального потенціалу та творчих можливостей задля проведення моніторингу та пошуку варіантів вирішення наявних економічних та суспільних проблем.

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»

pozov

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»

Президент
Кандидат економічних наук
ПОЗОВ Аполлон Харалампієвич

__________________________________________________

49047, м. Дніпропетровськ, пер.Верстатобудівний, 4
Тел./факс (056) 370-44-25
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
http://www.balance.ua/

balans

Всеукраїнський бухгалтерський клуб (ВБК) – некомерційне професійне співтовариство бухгалтерів в Україні, створене у 2005 р. Це єдина організація в Україні, що об'єднує бухгалтерів, держслужбовців, юристів та аудиторів. Усі члени ВБК постійно підвищують свою кваліфікацію, прагнуть зробити своє підприємство таким, що досягає успіху, а Україну – багатою.

Основні цілі створення ВБК:

 • формування професійного бухгалтерського співтовариства, діяльність якого сприятиме підвищенню репутації його членів і престижу професії в цілому;
 • створення умов, які допоможуть членам ВБК відповідати високим професійним вимогам;
 • захист інтересів і прав українських бухгалтерів;
 • участь у методологічному регулюванні принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
 • розвиток зв'язків з міжнародними об'єднаннями бухгалтерів.

Починаючи з 2005 року ВБК спільно з Видавничо-консалтинговою компанією «Баланс-Клуб» з метою надання методичної та консультаційної допомоги бухгалтерам організував Клуби бухгалтерів у 25 регіонах України. У рамках роботи Клубів проходять круглі столи, практикуми-семінари. Програми формуються з урахуванням побажань бухгалтерів виходячи з актуальних питань бухгалтерського обліку, податкового планування, правого регулювання трудових відносин.

Принципом діяльності ВБК служать слова іспанського вченого XVII століття Бартоломео де Солозано: «Бухгалтерський облік стоїть вище за всі науки і мистецтва, бо всі мають потребу в ньому, а він не має потреби ні в кому; без бухгалтерського обліку світ був би некерованим і люди не змогли б розуміти один одного».

Починаючи з 2007 року стало доброю традицією проводити під егідою ВБК щорічні Всеукраїнські бухгалтерські конгреси, постійним співорганізатором яких виступає Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, за підтримки і активної участі Міністерства фінансів, Держказначейства, Міністерства доходів і зборів та інших міністерств і відомств України. У рамках конгресів проходять пленарні засідання, практикуми-семінари, круглі столи, на яких бухгалтери, вчені, педагоги та представники державних органів спільно обговорюють актуальні питання організації та ведення бухгалтерського обліку, оподаткування, аудиту; нюанси застосування на практиці нових нормативних документів, а також шляхи підвищення професійного рівня членів бухгалтерської спільноти.

Необхідно зазначити, що з 2011 року ВБК спільно з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана і за підтримки Міністерства фінансів України проводить професійні конкурси, зокрема конкурс «Кращий бухгалтер України» у трьох номінаціях, а також конкурс серед студентів спеціальностей «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит». Переможці нагороджуються грамотами та цінними подарунками. Число учасників цих конкурсів постійно зростає.

Цілі проведення таких конкурсів:

 • популяризація бухгалтерської професії;
 • оцінка рівня професійних знань працюючих бухгалтерів і майбутніх фахівців обліку;
 • привернення уваги бухгалтерів-практиків, аспірантів і студентів економічних спеціальностей до питань практичної реалізації основних положень Концепції соціально-економічного розвитку України, підвищення їх економічної грамотності;
 • просування цілей і завдань ВБК і залучення нових членів. 

Сьогодні головний бухгалтер на підприємстві – один із провідних фахівців. Від нього залежить фінансове благополуччя підприємства. Він представляє підприємство в податкових та інших фіскальних органах держави. Від рівня знань головного бухгалтера часто залежить благополуччя організації, зокрема величина податкового навантаження. Правильно складена фінансова звітність підприємства є основою для залучення інвестицій і кредитів.

Багато цілей досягнуто, але багато чого нам ще належить зробити. Основні завдання, які ВБК ставить на майбутнє:

 • формування групи бухгалтерів бюджетних установ для навчання новим стандартам у держсекторі;
 • посилення науково-методичного напряму діяльності ВБК;
 • участь у заходах, що проводяться міжнародними об'єднаннями бухгалтерів;
 • створення Клубів бухгалтерів в решті регіонів України.
вгору